KP staršího dorostu

TJ Šumavan Vimperk – TJ Hradiště/Písek “B” 5:0 (2:0)

góly: 9’ Frček, 33’ Tóth, 48’ Matoušek, 59’ Koloušek, 90’ Hamburg

sestava: Jaroš – Vrábel, Maroušek, Bašta, Chvosta – Vintr, Frček (K), Rod, Preněk – Koloušek, Tóth střídali: Schettini, Novotný, Hamburg, Potůček

Hodnocení trenéra Michala Uhlíka: První zápas sezóny jsme zvládli na jedničku a nevyzpytatelného soupeře jsme porazili vysoko 5:0. Určitě umíme zahrát i lepší fotbal a bylo vidět, že jsme hráli první zápas. Chvílemi jsme hráli moc ospale a neměli jsme vůbec síly. Nakonec jsme ale zaslouženě vyhráli a jsem spokojený. Dobře zahráli všichni včetně mladších dorostenců, kteří nám perfektně vypomohli. Za stavu 2:0 nás několikrát podržel Míša Jaroš. Jedeme dál, je teprve začátek sezóny.

{gallery}vimperk/2019/foto_zdenek_formanek/srpen/fotbal_st_dorost_vimperk_hradiste/{/gallery}

KP mladšího dorostu

TJ Šumavan Vimperk – TJ Hradiště/Písek “B” 4:1 (3:0)

góly: 6′, 24′ Štěpánek, 9′ Novotný, 79′ Chvosta

sestava: Svěchota – Vrábel, Hejtmánek, Bašta, Schettini – Potůček, Benda, Novotný, Sýs – Chvosta (K), Štěpánek střídali: Kubačka, Hamburg, Kecskés, Sova, Uhlík trenéři: Lukáš Sýs, Ondřej Málek

Hodnocení trenéra Lukáše Sýse: ,,V prvním utkání nové sezóny jsme na domácím hřišti přivítali velmi kvalitní tým a věděli jsme, že nás nebude čekat žádné lehké utkání. Naši hráči vstoupili do utkání s obrovským nasazením a i díky tomu se nám podařilo vstřelit dvě krásné branky, když se nejdříve trefil po hezké akci Štěpánek a za pár minut se podíval Novotný, že hostující gólman je venku z branky a zkušeně střelou za pokutovým územím zvýšil na dva nula. Do poločasu jsme ještě zvýšili výborně hrajícím Štěpánkem na 3:0. Pár šancí jsme ještě zahodili a soupeřovi šance vychytal Svěchota, do kabin se tedy o poločasu šlo za stavu 3:0 pro nás.

V kabině jsme našim hráčům kladli na srdce, že i když vedeme 3:0, tak soupeř má ve svých řadách tak kvalitní hráče, kteří dokáží i tento stav utkání otočit. Věděli jsme, že to bude hodně o srdíčku a to kluci na hřišti opravdu nechali. Ve druhém poločase se hra hodně vyrovnala a soupeř dokázal snížit na 3:1. Další soupeřovi šance vychytal vynikající Svěchota a stejně tak na druhé straně vychytal naše šance hostující brankář. V poslední minutě utkání se po krásném centru Bašty v pokutovém území nejlépe zorientoval Chvosta a krásnou střelou k tyči zvýšil na konečných 4:1. Musíme naše hráče pochválit za dnešní předvedený výkon a to jak individuální, tak týmový.

V utkání nás podržel výborně chytající Lukáš Svěchota a naši důvěru odměnil dvěma vstřelenými góly Adam Štěpánek, který odehrál krásný zápas. První zkušenosti sbírali i někteří hráči starších žáků, kteří rozhodně nezklamali. S celkovým výkonem našich hráčů jsme spokojeni a stejně tak i s úrovní zápasu. Kéž bych takových utkání bylo co nejvíce.

Příští týden zajíždíme na hřiště nováčka soutěže, kdy hrajeme již v sobotu proti týmu Netolice/Vitějovice, tak doufáme, že navážeme na dnešní výkon.”