Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Soutěž Dívka Šumavy ovládly Plzeňačky


  Volba 7. královny krásy Šumavy přinesla nejen tituly a ocenění vítězkám, ale i rekord. V letošním roce se při následné dražbě korunky Dívky Šumavy podařilo získat 60 000 Kč, které budou, podobně jako v předchozích ročnících, rozděleny mezi Dětské centrum Jihočeského kraje a útulek pro týrané a nechtěné koně v Miřkově u Domažlic. To je v historii soutěže zatím nejvyšší částka získaná z dražby.

   

  7. finálový galavečer soutěže Dívka Šumavy, letos s podtitulem Cesta kolem světa se  konal tuto sobotu v Divadle Fráni Šrámka v Písku. Záštitu poskytli senátor Miroslav Krejča a hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.

  1

  Finálová desítka 7. ročníku.

   

  Během dvou a půl hodin diváci procestovali téměř celý svět ... finalistky představily, v rámci svých volných disciplín, deset zemí světa, pohovořily s moderátorskou dvojicí Lejlou Abbasovou a Tomášem Krausem,  předvedly kolekci Desigual, plavky značky Axis a zatančily několik efektních choreografií.

   

  4

  Vítězky s moderátory Lejlou Abbasovou, Tomášem Krausem a pořadatelkou Pavlínou Němečkovou

   

  Letošní finálová desítka byla velmi vyrovnaná a při volbě 3 "nejkrásnějších" se porota, řádně zapotila. Ani letos nechyběli mezi hodnotícími starostové partnerských měst, zástupci generálního a hlavních partnerů, autor originálních korunek Miloš Vetengl, dále mediální poradce Jiří Gruntorád, fitness instruktorka Pavla Rožumberská, stylistka a vizážistka Dita Bezděková, iMiss a modelka Inna Puhajková ad.

   

  3

  Nejvíce bodů a srdce poroty si nakonec  získala Kateřina Brabcová z Rokycan, druhou příčku obsadila Markéta Strnadová z Touškova a třetí Veronika Půtová z Plzně.

   

  Doprovodné tituly získaly:
  Dívka Škodateam 2012 - Kateřina Brabcová, Rokycany

  Nejsympatičtější hlas rádia Kiss Proton 2012 - Kateřina Brabcová, Rokycany

  Nejsympatičtější hlas rádia Kiss Jižní Čechy 2012 - Kateřina Štěpánková, Strakonice

  Dívka Sympatie a Publika 2012 - Kateřina Štěpánková, Strakonice

  Tvář Deníku 2012 - Markéta Strnadová , Touškov

   

  After party odehrávající se v radostné náladě oslav i vydařené atmosféry oficiálního večera končila v ranních nedělních hodinách: Hned v neděli odpoledne se celá finálová desítka sešla v plzeňském nákupním centru na módním mole.

  -pn-

  Foto: Zdeněk Hás

  Sdílet