Junior Strakonice – Šumavan Vimperk 3:3 (2:0)

branky: Vlk 2x, Požárek – Císař, Šíp Martin, Šíp Michal

sestava Vimperka: Formánek – Hrubý (Děd ml.), Sýs, Pospíchal, Prochaska – Málek (Čech), Kurz, Šíp Michal, Šíp Martin, Blahout (Císař), Klimek

Trenéři: Jan Děd, Ing. Vlastimil Červený

Vedoucí týmu: Milan Kavan

Vimperští fotbalisté nenašli přemožitele ani v posledním kole zimního turnaje Dudák Cup, který se hrál na umělé trávě ve Strakonicích. Remízový výsledek se nerodil jednoduše, když po chybách hráčů Vimperka vedli Strakoničtí dorostenci 2:0. Na obou stranách bylo v první půli k vidění dost brankových příležitostí, ale naši hráči bohužel žádnou nedokázali využít. V první půli vytěsnil brankář Formánek krásným zákrokrokem dělovku Strakonického útočníka.

Ve druhém poločase zlepšili naši hráči mezihru a od začátku si vytvářeli slibné šance, kdy hned ta první skončila gólem, trefil se Matyáš Císař a snížil tak na 2:1. To hráče Šumavanu nakoplo a na hřišti byl jen jeden tým. Vimperáci byli všude rychleji než jejich mladší protivníci, zvýšil se důraz v osobních soubojích a tím se vytvořil i větší tlak na soupeře. Bohužel po rohovém kopu, který naši hráči zahrávali se dostali rychle Junioři k míči a rychlím protiútokem dokázali zvýšit skóre opět o dva góly – 3:1. To Vimperské hráče nepoložilo na lopatky, jak by mohl někdo čekat, ale naopak ještě zvýšili své tempo. Opět bohužel nevyužili několik slibných šancí. Gólová radost přišla po rohu Císaře, který ve vápně našel hlavu Martina Šípa a ten zkušeně zakončil – 3:2. Tlak našich hráčů neustával, odměnou jím byl vyrovnávací gól, který vstřelil Michal Šíp, jenž nekompromisně zakončil hlavou po milimetrovém centru Sýse z pravé strany.
V posledních minutách utkání hráči Šumavanu opět neproměnili pár gólovek, Strakonice si již žádnou příležitost nevytvořili a tak utkání skončilo po přestřelce smírně 3:3. Za druhý poločas zaslouží hráči Vimperka palec nahoru, protože předvedenou hrou jistě své fanoušky potěšili.

Zimní turnaj je za námi a naši hráči si zaslouženě odvážejí celkové prvenství.

6. Čkyně 1 0 4 4:11 3

Střelci: 6 – Michal Šíp (Vimperk), 4 – Máška (Junior), 3 – Vondrášek (Vimperk), Káňa, D. Říský (oba Sedlice), 2 – Náhlík, Vlk, Požárek (vš. Junior), Slavík, Císař (oba Mirovice), J. Blahout (Vimperk), Kešner, Hájek (oba Osek), 1 – J. Říský, Klíma, Navrátil, Čapek, vlastní (vš. Sedlice), Kagui (Junior), Psutka, Císař, Martin Šíp (vš. Vimperk), Převrátil, Havlík, Jelínek (vš. Mirovice), Linhart, Benda, Mráz (vš. Osek), Turek, Pinke, Provod, Kuneš (vš. Čkyně)

Halový turnaj 2.3.2014 Vimperk

V neděli jsme hráli druhý halový turnaj ve Vimperku.Zúčastnila se ho mužstva: FK Junior Strakonice 01,Tatran Prachatice 01 a naše dva týmy. I tak kvalita celého turnaje byla ještě lepší než v prvním turnaji a všechna utkání byla velmi vyrovnaná.

Turnaj vyhráli hráči FK Junior Strakonice a to hlavně díky výbornému výkonu jejich brankáře Zdeňka Vojtíška,který také vyhrál cenu pro nejlepšího brankáře turnaje.Cenu pro nejlepšího střelce dostal hráč FK Prachatice Tomáš Kovář a nejlepším hráčem se stal Lukáš Frček z Šumavanu Vimperk.

Byl to náš poslední halový turnaj v zimní přípravě a teď už se začneme, podle toho jak nám dovolí počasí, přesouvat na venkovní zápasy.

tabulka:     1.   FK Junior Strakonice          12:6      15

2.  Vimperk II                        7:9         8

3.   Vimperk I                        11:13     7

4. FK Tatran Prachatice           9:11      4

Sestava:

Vimperk I-    Jaroš M.,Uhlík M.,Zahradník J.,Frček L.,Rod O.,Koubek L.,Rod L.

Vimperk II-   Uhříček L.,Formánek J.,Wagner M.,Červený D.,Matoušek V.,Vintr L.,Makas D.

{gallery}vimperk/2014/brezen/fotbal_turnaj_vimperk_st_zaci/{/gallery}

HALOVÝ TURNAJ – Vimperk 1.3.2014 kategorie U9 (ročníky 2005 a ml.)

V sobotu 1. března uspořádal TJ Šumavan Vimperk halový turnaj pro ročníky 2005 a mladší. Pozvání přijala šestice týmů (FK Tatran Prachatice, FK Slavoj Český Krumlov, SK Čkyně 2004, SK Lhenice, TJ Šumavan Vimperk 2005,TJ Šumavan Vimperk 2006) a hrálo se systémem každý s každým 1x20minut.

Výsledky – TJ Šumavan Vimperk 2005

– TJ Šumavan Vimperk 2006 2:1 – Hodina, Pergler

– SK Čkyně 2004 3:1 – Kecskés 2, Hodina

– FK Tatran Prachatice 6:1 – Benda 2, Kecskés 2, Pergler, Hodina

– FK Slavoj Český Krumlov 6:3 – Hodina 2, Kecskés 2, Benda, Markovec

– SK Lhenice 15:2 – Hodina 4, Kecskés 4, Pergler 3, Benda 2, Markovec, Kopolovič

Branky :33. Beneš-28.Novotný,53.Sitter R.,60.Pešl

Na ledě posledního týmu tabulky museli vimperští mladíci v okleštěné sestavě hodně zabojovat,aby zíkali důležité dva body.O vítězi se rozhodovalo až v poslední desetiminutovce,nejprve R.Sitter dostal hosty ,ale srovnat mohli domácí když jim v poslední minutě nabídl rozhodčí tresné střílení,které však Robl kryl.Domácí ještě zkusili power play,ale toho využili hosté ke vstřelení rozhodující branky -téměř se zvukem závěrečné sirény

Sestava Vimperka:Robl-Sitter R.,Vítovec,Kačmár,Marek-Novotný,Bárta,Sitter J.,Plouhar,Pešl,Hlavica,Havelka

text a foto: Zdeněk Formánek