Aktualizováno: Barbora Havlíčková a Samuel Jirouš zvítězili

hm 1  hm 2

V neděli 12.ledna se konal na Horních Mísečkách pohárový závod Královéhradeckého a Libereckého kraje v běhu na lyžích.

Protože se v současné době dá vzhledem k nedostatku sněhu závodit jen na Horních Mísečkách a v Novém Městě na Moravě, zúčastnily se tohoto závodu téměř všechny největší oddíly z celé ČR včetně biatlonistů. Přihlášeno bylo téměř 700 závodníků, mezi nimi i Barbora Havlíčková, Tereza Sásková a Samuel Jirouš ze SKI KLUBU ŠUMAVA. Startovalo se intervalově po 20 vteřinách, vzhledem k počtu závodníku téměř 4 hodiny – od 10 až do 14 hodin.

Ze tří závodníků SKI KLUBU ŠUMAVA vyrazila na trať 3,5 km volnou technikou nejdříve Barbora Havlíčková, za ní pak Tereza Sásková.

Holky jely skvěle a v konkurenci 29 starších žákyň ročníku narození 2000 Barča jasně zvítězila s náskokem 23 vteřin, Terezka obsadila krásné 6.místo.

Samuel Jirouš pak zvítězil v kategorii starších žáků (roč. 2000), kde na trati 3,5 km startovalo dokonce 35 závodníků.

hm 3

Všichni tito tři závodníci budou příští týden, od 19. ledna, reprezentovat Jihočeský kraj na Hrách VI. Zimní olympiády dětí a mládeže, které letos pořádá kraj Vysočina.