Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Letošní Frňák pro děti

  Letošní Frňák si užijí zejména děti.

  Návštěvníci podpoří Centrum Paraple

   

  Na festivalu proběhne i výstava satirického kolážisty TMBK

   

   1Vimperk, 5. srpna 2020 V netradičním čase, ale na tradičním místě se uskuteční letošní ročník festivalu Vimperský Frňák. Dvoudenní akce proběhne od 7. do 8. srpna na letním kině ve Vimperku a na své si přijdou zejména děti, pro které jsou v programu hned čtyři pohádky a další tradiční i netradiční představení. Dospělí si letos také přijdou na své a budou se moci zaposlouchat do moderního country folku od irsko-kanadské dvojice muzikantů nebo si zasoutěžit o zajímavé ceny při kvízování. Festival navíc podpoří Centrum Paraple, na které půjde 5 Kč z každé prodané vstupenky a výtěžek z kvízování.

   

  „Pro diváky máme nachystaný ideální rodinný program. Pohádky od souborů Studna a Bouček jsou u Vimperáků vždy oblíbené a my k nim navíc přidáváme ještě další skvělá představení, která budou bavit opravdu každého. Příjemné posezení v letním kině s bohatým programem je ideální pro každého,“ popisuje akci Jan Švehla, předseda pořádajícího spolku Berit.

   

  Na Frňáku se jako vždy představí několik novinek. K obohacení programu přispěje Kynologický klub, který předvede ukázky dovedností svých chlupatých svěřenců. Děti všeho věku se pobaví při unikátní (ne)regulérní cirkusové show a pokud si budou chtít odpočinout, čeká na ně stan plný deskových her a komiksů všeho druhu.

   

  Hlavní představení pátečního večera je koncert irsko-kanadského dua Bookie Baker, kteří svojí autorskou country folkovou tvorbou okouzlí nejedno srdce. Sobota pak bude patřit klasickému divadlu, kdy na scénu „přiletí“ populární představení Racek od A. P. Čechova v podání divadla Akorát.

   

  Mimo hlavní scénu se návštěvníci pobaví například u satirických koláží známého grafika TMBK, které jsou zaměřené zejména na období karantény. A pokud si chcete poslechnout vážnou hudbu, tak v průběhu festivalu bude o pauzách tu a tam hrát harfistka Jana. Jen si ji vždy musíte najít.

   

  Tak neváhejte a přijďte podpořit kulturu na Frňák!

   

  Brány areálu letního kina se otevřou v pátek v 16 hodin a v sobotu ve 14 hodin. Kompletní program je k dispozici na Facebooku a Instagramu vimpersky.frnak. Na místě budou k dispozici také tradiční „frňákovské noviny“, které provedou návštěvníky oběma dny a blíže představí jednotlivé účinkující. Vstupné je 80 Kč pro dospělého a 50 Kč pro dítě a platí pro oba dny.

   

  O festivalu

  Multižánrový festival Vimperský Frňák už poosmé pořádá skupina historického šermu Berit z Vimperka. Záštitu nad akcí převzali v historii slavné osobnosti jako: Jan Potměšil, Michal Pavlata, Valérie Zawadská nebo Jiří Strach. Cílem festivalu je zejména propojení umělců ze všech různých druhů umění a žánrů a vyzdvihnout tak město Vimperk jako kulturní centrum Šumavy. Festival finančně podporuje Jihočeský kraj a město Vimperk. 

   

  Sdílet