florbal

Start sezony na domácí palubovce bez bodu

Vůbec poprvé nám los přidělil pořádání hned prvního turnaje v sezoně. Na naši domácí palubovku do Kašperských Hor přijel k derby tradiční soupeř ze Strakonic a vůbec poprvé jsme sehráli utkání proti týmu z Lišova.

TJ Šumavan Vimperk – FBC Strakonice B 4:6 ( 1:4 – 2:2 – 1:0 )

Branky Vpk: 6:01 Pešl ml. (Pešl st.), 18:05 Hrdlička Š., 26:11 Hrdlička Š., 34:06 Havelka Vyloučení: 2:0 – Využití: 0:0 – V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Anna Bejčková a Pavel Stuš

Diváků: 12

Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 4:6,

Sestava: Sippl (Říha) – Pešl ml., Gabauer, Hrdlička; Hradil – Pešl st., Havelka, Robl

Hodnocení prvního utkání trenérem Vladimírem Pešlem ml.: Do utkání jsme vstoupili v hodně vlažném tempu. Během minuty a půl jsme třikrát inkasovali a vzhledem k tomu že ve 4. minutě jsme prohrávali o tři góly, těžko jsme se dostávali do tempa. Povedlo se nám snížit, ale výkon stoupal vzhůru pomalu, což přibrzdil čtvrtý gól v naší síti. Na začátku druhé části jsme inkasovali ještě dvakrát a vypadalo to s našim vstupem do sezony hodně špatně.

Od poloviny zápasu přišel zlom. Soupeř polevil a my se začali dostávat do šancí, což přineslo dvě branky. Ve třetí třetině jsme si vytvořili nespočet šancí, ale bohužel i přesto, že jsme několikrát šli sami na brankáře hostů, dokázali jsme ho překonat jen jednou. Za druhou polovinu utkání bychom si minimálně remízu zasloužili, ale hold se hraje na 45min a na větší počet branek v soupeřově síti.

T.J. Sokol Lišov – TJ Šumavan Vimperk 11:5 ( 2:1 – 4:1 – 5:4 )

Branky Vpk: 19:29 Havelka (Pešl ml.), 31:58 Robl (Pešl ml.), 36:24 Havelka (Pešl ml.), 42:12 Jungvirt (Pešl ml.), 44:30 Gabauer (robl)

Vyloučení: 0:1 – Využití: 0:0 – V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Filip Oberta a Martin Klán

Diváků: 15

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 8:2, 8:3, 9:3, 9:4, 10:4, 10:5, 11:5

Sestava: Sippl (od 36. Říha) – Pešl ml., Gabauer, Hrdlička; Hradil, Jungvirt – Pešl st., Havelka, Robl

Hodnocení druhého utkání trenérem Vladimírem Pešlem ml.: Do druhého utkání jsme nastupovali s velkou neznámou, protože se soupeřem z Lišova jsme nikdy nehráli. Bylo vidět, že soupeř má natrénováno a využíval zkušeností z předchozích let. Navíc našemu celému týmu docházeli postupně síly, které jsme nechali v prvním utkání, díky hodně oslabené sestavě. Výsledkem je dvojciferný debakl.

Celkové shrnutí: Začátek sezony nevyšel podle představ, přes úzkou soupisku, nás oslabila marodka, navrátilec Myslík ještě nemohl nastoupit a v takovém počtu se hraje těžko. Máme v týmu nováčka Hrdličku, kterému se zatím daří, snad to nebude jen začátečnické štěstí a postupně i týmový výkon půjde nahoru. Budeme rádi za každého nového hráče.

Další turnaj sehrajeme 13.10. ve Sportovní hale Českých Budějovicích proti FBC Spartak Kaplice (10:30) a domácím FBC Štíři České Budějovice C (14:00)

Tělocvična ZŠ Smetanova Středa 19:30 – 21:00