První podzimní zápas Šumavanu Vimperk nevyšel

I. A třída, skupina A  muži

Šumavan Vimperk – FK Vodňany 2:3 (1:0)

Góly: 19. V. Blahout, 90. Chvosta – 48. a 54. Vrána, 78.

Hodnocení trenéra Michala Uhlíka:

Utkání bylo od počátku vyrovnané a možná byl náš soupeř o trochu lepší. My jsme se ale ujali vedení gólem V. Blahouta a poté jsme měli ještě dvě stoprocentní šance, které jsme ale Vondráškem a Čechem neproměnili. Do kabin se šlo tedy pro hosty ještě dobrým výsledkem 1:0. Druhý poločas jsme začali hodně špatně a našemu soupeři jsme darovali gól, když ve vápně neskutečně chyboval Pospíchal. Po nějakých 5 minutách opět Pospíchal přihlížel našemu soupeři, jak skóruje na 1:2. Bohužel jsme přestali úplně hrát a tyto chyby nás dostaly na dno. V závěru jsme inkasovali další gól, kdy náš brankář Wagner neudržel míč ve svých rukavicích a Vodňany pohodlně skórovali na 1:3. Těsně před koncem jsme ještě korigovali na 2:3 Michalem Chvostou, ale víc už jsme bohužel nestihli. Pro mě osobně je ztráta tří bodů veliké zklamání. Propadli jsme ve středu hřiště, neproměnili jsme ty největší šance a dělali neskutečné chyby v obraně. Takto nebudeme vyhrávat nikdy, ani doma. Za výkon zaslouží pochvalu Honza Děd a Michal Chvosta. Musíme ale koukat dopředu, poučit se z našich chyb a ztracené body zkusit získat hned zpátky, nejlépe v příštím zápase v Sedleci. Sezona je teprve v začátku a my musíme bojovat dál.

{gallery}vimperk/2017/fotky_zdenek_formanek/srpen/fotbal_muzi_vimperk_vodnany/{/gallery}